Integracja pracowników »

Integracja pracowników stanowi klucz do sukcesu przedsiębiorstwa. To socjotechnika, którą stosuje się do zespolenia załogi, wypracowania wspólnoty ideowej, stworzenia miłej atmosfery w pracy oraz zmotywowania pracowników do lepszych wyników. Oprócz tego sprzyja wykreowaniu stosunków opartych m.in. na wzajemnej pomocy, wsparciu, odpowiedzialności, obowiązkowości. Do głównych jej założeń należy doprowadzenie do identyfikacji pracownika z przedsiębiorstwem.

Organizacja imprez »

Imprezy integracyjne to np. wszelkiego stylu festyny czy pikniki firmowe. Jest to świetna alternatywa dla spotkań w zadymionych klubach czy dusznych restauracjach. Pobyt na świeżym powietrzu jest zdrowszy, ale również może się okazać o wiele bardziej przyjemny niż siedzenie w zamkniętym pomieszczeniu. Pikniki firmowe mogą być zorganizowane w przeróżnych miejscach, na przykład. w parku czy […]

Motywowanie pracowników – 9 sposobów na sukces bez kosztów »

Każdy pracownik, który nie chce wykonać jakiegoś zadania, znajdzie wiele racjonalnych powodów, aby tego nie robić. Jeśli zabraknie mu motywacji, możesz być pewien, że nie wykona go tak, jak powinien. Jak go do tego skłonić? Jakich argumentów użyć: materialnych, emocjonalnych? Jaki system kar i nagród przyjąć, aby osiągnąć zadowalające rezultaty?